Aktualności, Aktywizm, Książki, Maile, Społecznie, Wydarzenia

Wege lektury dla uczniów podstawówek: mamy głos!

Ministerstwo Edukacji Narodowej zamieściło na swojej stronie ankietę, w której zachęca do zostawiania swoich propozycji lektur dla uczniów szkół podstawowych. Każdy może zaproponować aż pięć tytułów!

 

Ankieta znajduje się na stronie www Ministerstwa i pozwala na wpisanie dowolnego tytułu, dzięki czemu mamy szansę pokazać wsparcie dla książek, które rozwijają w dzieciach empatię i przedstawiają wegański i wegetariański punkt widzenia.

Na Facebooku ruszyło już wydarzenie, które zachęca do oddawania głosu na książeczki z serii Tosia i Pan Kudełko – „Jedzeniowe dylematy” oraz „Nowy członek rodziny„. Na rynku mamy również inną wegańską pozycję dla dzieci polskich autorów – „Mamo, Tato – dlaczego nie jemy zwierząt„, warto więc i ją wpisać na listę swoich pięciu propozycji.10407648_768633193184235_7701861836042508794_n

Udział w ankiecie może brać każdy. Ponadto wszyscy oddający głos biorą udział w losowaniu czytników ebooków. Ankieta będzie działała do 31 stycznia 2015 r.

Wcześniejsze konsultacje społeczne w sprawie wydawanego przez MEN „Naszego Elementarza” przyniosły efekty w postaci zmian treści na bardziej prozwierzęce. Więcej informacji na ten temat i przykładowe zmiany znajdziecie tutaj.

A jakie Waszym zdaniem powinny być nowe lektury dla uczniów podstawówek?