Aktualności, zakupy

Wegańskie produkty z Biedronki (cz. II)

Argument o tym, że weganizm jest dietą dla bogaczy, którzy na co dzień kupują trudno dostępne frykasy w delikatesach, coraz łatwiej zbić, pokazując ludziom, jak łatwo jeść wegańsko i tanio. Co nowego wegańskiego znajdziemy w Biedronce?

W wegańskim wyścigu zbrojeń wygrywają dyskonty. To dość ciekawa obserwacja, bo jeszcze kilka lat temu większość roślinnych smakołyków była do dorwania tylko w sklepach ze zdrową żywnością albo innych kuchniach świata

Teraz zwykłe sieci sklepów piszą wprost o swojej ofercie WEGAŃSKIEJ. Nie tylko w ramach “jedz zdrowo”, “jedz zielono” czy “jedz fit”. Wprost się chwalą, że ta właśnie oferta jest 100% roślinna.

Chwalą się certyfikatami, mają oferty znanych roślinnych marek na wyłączność i nie bronią się przed eksperymentami w postaci wegańskich lodów czy – jak Biedronka – hot dogów!

Wegańskie produkty w stałej ofercie Biedronki

Hummus, mleko sojowe i tofu to podstawa oferty “typowo” wegańskie w Biedronce. Niestety firma nadal nie wprowadziła na stałe parówek, wędlin czy jogurtów.

A w dodatku mam wrażenie, że takich codziennych wegańskości ubywa. Pamiętacie zupy, o których pisałam w poprzednim wpisie o wegańskich produktach z Biedronki? Coraz częściej w chłodniach dominują smaki z mięsem, których pojawiło się więcej. Czysto warzywne zupy-krem nieraz są wykupione lub zostaje tylko jeden smak.

Za to pojawiły się sałatki z bulgurem (te Perły).

Wegańskie produkty Natura Food

Braki w codziennym asortymencie (to chyba ostatnia siećsklepów, która nie ma na stałe jogurtów roślinnych…) Biedronka nadrabia akcjami specjalnymi, z marką własną Natura Food na czele.

Choć teoretycznie produkty te nie są w stałej ofercie, makaron i kulki mocy można w wielu sklepach znaleźć także długo po akcji promocyjnej (kulki i żelki kupowałam po 99 groszy w trakcie wyprzedaży!).

 

Szybka recenzja: słodycze kupujcie w ciemno, jak tylko je zobaczycie. Niezła czekolada, smaczne żelki (fajnie w końcu zjeść wegańskie żujki, które nie są kwaśne) i naprawdę dobre kulki (kawowe to moje ulubione).

Jeśli szukacie dodatkowej porcji białka w diecie (bo np. trenujecie), poszukajcie w swojej Biedronce wysokobiałkowych makaronów ze strączków. Makarony Natura Food dostępne są w 4 smakach:

  • spaghetti z ciecierzycy,
  • spaghetti z czarnej fasoli,
  • fusilli z czerwonej soczewicy,
  • penne z zielonego groszku

W moich okolicznych Biedronkach spaghetti zalegało długo, a fusilli i penne chyba weszło do stałej oferty, bo widzę je stale donoszone na półki.

Alpro w Biedronce

Tak jak Lidl ma limitowane edycje Plantonów na wyłączność, Biedronka oferuje niedostępne w innych miejscach jogurty Alpro. Do tej pory pojawiły się borówkowe i brzoskwiniowe.

W stałej ofercie sklepu znajdziecie też mleka Alpro (stoją obok napojów roślinnych marki własnej Biedronki).

Inne wegańskości

Na wyróżnienie zasługują jeszcze dwa produkty z Biedronki:

  • lody Algida – Biedra jako jedyna wprowadziła je do polskich lodówek, podobno są mega smaczne, ja się nigdy nie załapałam; dostępne co jakiś czas w smaku czekoladowym i śmietankowym;
  • wegańskie hot dogi Wego – zwykłe i szpinakowe, absolutnie z zaskoczenia wzięły szturmem koszyki zakupowe, portfele i mikrofalówki wegan; do tej pory pojawiły się raz i nie wiadomo, jak dalej z ich dostępnością

Bieżące promocje w Biedronce możecie śledzić np. na stronie blix.pl.