Aktualności, Poradniki, zakupy

Wegańskie produkty w Tesco

Kontynuujemy przegląd roślinnej oferty sklepów! Tym razem biorę na tapet Tesco: co wegańskiego znajdziemy w tej sieci?

Niestety Tesco w przeciwieństwie do innych sieci nie ma na swoim koncie spektakularnych ofert dla wegan. Produkty, które się pojawiały i robiły wrażenie (np. legendarne nuggetsy Tesco, których nigdy nie dorwałam) już poznikały ze sklepowych półek, a dostępne marki nie są w szczególnie konkurencyjnych cenach.

Z drugiej strony moim zdaniem Tesco ma dobrej jakości owoce i warzywa, a taka “normalna” oferta jest dość szeroka, jeśli więc szukacie miejsca, gdzie może nie dorwiecie jogurtów sojowych w dyskontowych cenach, ale za to kupicie w jednym sklepie wszystko, co potrzebne.

Planując zakupy w Tesco, możecie nastawić się na dobrą dostępność wszystkich standardowych smakołyków, m.in. sajgonek, zup Pan Pomidor czy pierogów.

Sprawdź pełen przegląd wegańskich pierogów ze sklepu >>

Co wegańskiego znajdziemy w Tesco?

Pod marką Tesco dostępne są dla wegan napoje roślinne (normalne i w wersji organicznej)

Ja mogę Wam polecić wygodne np. do gulaszu czy wegańskiego kebaba gotowe sojowe kostki i paski. Taka pierdoła, ale w innych miejscach poznikały.

 

Wegańskie marki dostępne w Tesco:

  • Valsoia: jogurty, serki do smarowania, śmietanka
  • Adez: napoje roślinne
  • Polsoja: wędliny, parówki, tofu, kiełbaski i inne (tu trzeba im przyznać, że mają pełną ofertę, łącznie z gorzej dostępnymi stripsami i falafelami)
  • Alpro: napoje i deserki
  • Planton: jogurty
  • Lunter: pasty kanapkowe, tofu
  • Primavika: pasty kanapkowe, bitki w słoiku

 

 

 

W Tesco znajdziecie też produkowane przez Bakomę (!) gotowce Green&Easy, m.in. kotlety.

Bieżące promocje na te i inne produkty w Tesco możecie sprawdzić np. na stronie Blixa, tutaj.

Free From w Polsce

Marka Free From to linia produktów stworzona z myślą o alergikach. Poszczególne artykuły mają wyeliminowane m.in. mleko, jaja i gluten. Jednak nie wszystkie są wegańskie – produkt bezglutenowy może być np. z mięsem, a jogurt bez laktozy niekoniecznie jest wegański (musiałby być zarówno free from lactose jak i free from milk).

W przeciwieństwie do oferty Tesco w UK produkty Free From w Polsce nie są dla wegan szczególnie wow. Obecnie dostępne są tylko lody owocowe i jedne “mleczne”. Brytyjskie Tesco oferują weganom m.in. wegańskie sery, majonez i czekolady.

Jeśli znacie jakieś produkty z Tesco, o których warto wspomnieć, a które pominęłam – dajcie znać!