Aktualności, Jedzenie, Nowości

Wegańskie nowości #3

Nowa porcja informacji o tym, gdzie znaleźć wegańskie produkty. Tym razem nowości z Subwaya, Tesco, Biedronki i Rossmanna.

Kanapka falafel w Subwayu

W końcu wegańska kanapka w Subwayu! Do tej pory wegańską opcją było wzięcie tylko samych warzyw, dla wegetarian była jeszcze Veggie Patty, teraz coś konkretnego pojawiło się w wersji 100% roślinnej (pamiętajcie, żeby poprosić bez sera).

Subway_Falafel

 

Informacje o wegańskości poszczególnych sosów i rodzajów pieczywa znajdziecie tutaj: Wegańskie opcje w Subwayu

Co ciekawe, w info prasowym Subwaya możemy przeczytać, że „najnowszą propozycję, zanim trafiła do restauracji SUBWAY® w Europie Środkowo-Wschodniej, testowali konsumenci z Polski. To oni zdecydowali, że bezmięsny sandwicz na dłużej powinien zagościć w menu, gdyż swoim smakiem wprawia w doskonały nastrój”.

Nowe wegańskie zupy krem w Biedronce

zupy

Znane i lubiane gotowe zupy z Biedronki doczekały się odświeżenia wyglądu i nowych smaków – do oferty doszła zupa warzywna i z ciecierzycy. Wszystkie są wegańskie, na mleku sojowym, z dodatkiem oliwy z oliwek.

Mleko orkiszowe, Rossmann

52891_235341_360_350_2865

 

Rossmann rozszerzył ofertę linii EnerBio o kolejny napój roślinny. Oprócz ryżowego, sojowego i owsianego możecie kupić także mleko orkiszowe. Skład: woda, orkisz pełnoziarnisty*** 11%, olej słonecznikowy***, sól morska

***z upraw kontrolowanych ekologicznie

Mleko owsiane, ryżowe i ryżowo-migdałowe, Tesco Organic

Po kilku latach przerwy Tesco zdecydowało się wrócić do pomysłu z wprowadzeniem na polski rynek napojów roślinnych z serii Organic. Na pierwszy ogień poszły trzy smaki: owsiane, ryżowe i ryżowo-migdałowe.


P.S. Od 29.03 będą w promocji, więcej szczegółów na FB Wege Promocje.