Aktualności, Czas wolny, Książki

Wegańskie inspiracje ze smakiem: pierwszy patronat WW!

Po raz pierwszy w historii Więcej Wegańskich objęłam patronat nad książką. Oto przed Wami „Wegańskie inspiracje ze smakiem. Proste przepisy na smaczne i zdrowe potrawy roślinne”.

 Na naszym rynku pojawiła się kolejna książka kulinarna, zawierająca wegańskie przepisy (+miód). Wśród ponad stu przepisów znajdziecie pomysły zarówno na bardzo proste potrawy, w sam raz dla początkujących, jak i bardziej wymyślne dania.

Co ciekawego w środku? Np. przepis na wegańskie racuchy z borówkami, sos ranczo, muffiny z mąki kukurydzianej i mrożone ciasto migdałowe. Do tego informacje o dobrych źródłach błonnika. Ponadto każde danie zawiera informacje dotyczące wartości odżywczych – autorka podaje zarówno kaloryczność, jak i makroskładniki i do tego ewentualnie odnośnie do zawartości witamin i minerałów, w które porcja danej potrawy obfituje.

 

Wegańskie inspiracje ze smakiem

 KUP TERAZ

 

Document-page-016Dziś wiemy z całą pewnością, że diety oparte na niskoprzetworzonych produktach roślinnych są dla nas najzdrowsze. Zmniejszają ryzyko wielu przewlekłych schorzeń oraz zwiększają szansę na dłuższe życie w zdrowiu. Jednakże zdrowe jedzenie, szczególnie wegetariańskie, nie zawsze kojarzy się z przyjemnością, co często obserwuję w swojej pracy z pacjentami. Książka Karen Houghton wyprowadza z tego błędu. Jasno pokazuje, że to, co służy ciału, może jednocześnie być bardzo smaczne. Co więcej, nie jest to tylko książka kucharska. Czytelnik może znaleźć w niej wiele informacji na temat odżywczych właściwości produktów i potraw, które pomagają w świadomym podejściu do odżywiania osób zdrowych oraz doborze odpowiednich potraw przez pacjentów.

 

Małgorzata Desmond,  specjalista medycyny żywienia, dietetyk. współzałożycielka Fundacji WIEMY CO JEMY

 

 

Książkę możecie kupić w sklepie WEGARNIA.pl