Aktualności, Czas wolny, inne, Społecznie, Więcej wegańskich..., Wydarzenia

Więcej wegańskich… wakacji!

Małe podsumowanie wegańskich wakacji 2013: pomysły na wyjazdy, zapowiedzi imprez, linki do przydatnych stron.

564551_347494461997897_317981924_n

 

 Najważniejszy punkt wakacji: 26-28 lipca. Widzimy się na Fluffie? Kto nie wie, czym jest Fluff Fest, niech koniecznie nadrabia zaległości. Line up nieważny, pogoda nieważna, ważne jest tylko jedno. I głupi ten, kto sądzi, że mam na myśli atmosferę! Oczywiście piszę o jedzeniu. Fluffowe żarcie to główny powód jeżdżenia na Fluffa (na pewno udowodniono to naukowo).

Dwa tygodnie po Fluffie, między 16 a 18 sierpnia, odbywa się Animal Rights Gathering. W tym roku w Belgii.

W poszukiwaniu jednodniowej wegańskiej imprezy zajrzyjcie na stronę Vegan Sommerfest w Berlinie (31 sierpnia).

A jeśli tego typu festy nie są dla Was lub szukacie czegoś więcej, czegoś bliżej Waszego domu lub sami coś organizujecie i chcecie poinformować resztę, zajrzyjcie na wydarzenie stworzone przez Vege Inicjatywę: Vegan Summer vol. 2.

W poszukiwaniu info o weg*ańskich miejscówkach w Polsce i nie tylko koniecznie odwiedźcie Happy Cow. Pewnie większość z Was ją zna, niemniej warto przypomnieć: to strona, na której znajdziecie adresy i recenzje wegańskich, wegetariańskich i przyjaznych weg*anom miejsc.

HappyCow's Compassionate Healthy Eating Guide

Inne strony tego typu to VegGuide i Vegman. Vegman ma bezpłatną aplikację na telefon, całkiem wygodne to to. Happy Cow ma, ale płatną. Znalazłam jeszcze coś takiego: http://veganaroundtheworldnetwork.com. W sumie dość ciekawe, taka alternatywa dla grup na Couchsurfingu.

Przed wyjazdem warto też sprawdzić lokalne weg*ańskie przewodniki (i ich aplikacje), jak na przykład:

 

Sporo ciekawych informacji znajdziecie też na blogach. Część z nich, jak np. Vegan Backpacker, jest w całości poświęcona wegańskiemu zwiedzaniu [o, znalezione później na fb icantbelieve…: Vegan World Trekker!] Te bardziej „ogólne” zazwyczaj też publikują podróżnicze info. Np. I can’t believe it’s vegan ma u siebie etykietę Podróże, dzięki której łatwo znajdziecie jej relacje z różnych miast i regionów. A teraz lista odkopanych przez nas, przykładowych wpisów z blogów na temat miejsc, do których da się dojechać, nie wydając przy tym fortuny:

Berlin: 

Praga:

Paryż:

Londyn:

Bratysława:

  • I can’t believe it’s vegan

 

Dodacie coś od siebie?

W czasie wyjazdów nie zapominajcie o wysyłaniu nam sklepowych fot do marudzenia! kontakt@wiecejweganskich.pl


Na przykład z Wielkiej Brytanii możecie nam podesłać zdjęcia półek Tesco wypełnionych wegańskimi smakołykami, jak to wrzucone nam przez Sandrę:
14950_193419344130201_887698315_n