Aktualności, Jedzenie, Maile, Odpowiedzi

Odpowiedzi z browarów

Pewnie ciekawi Was, co konkretnie napisały do nas browary w odpowiedzi na pytanie o karuk i resztę. Zatem, voilà!

Ciechan

Szanowni Panstwo
Piwo Ciechan warzone jest wyłącznie z wody, chmielu i słodów jęczmiennych bądź pszenicznych ( Ciechan Pszeniczny) i poddawany fermentacji przy użyciu drożdży piwowarskich. Do procesu produkcyjnego nie używamy żadnych produktów tzw. od zwierzęcych. Wyjątkiem jest piwo miodowe gdzie dodajemy naturalny miód pszczeli. Tradycja i natura jest naszym celem i mottem.
Pozdrawiam
Krzysztof Fałdowski
Prezes Browaru Ciechan

Carlsberg

Szanowni Państwo,
W odpowiedzi na Państwa pytanie chciałabym poinformować, iż żadnych produktów odzwierzęcych nie stosujemy i nigdy nie stosowaliśmy. Dotyczy to również wspomnianego karuku i albuminy.
Pozdrawiam
Melania Popiel

Melania Popiel
Doradca ds. Komunikacji/ Communications Consultant

Fortuna

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Browar Fortuna warzy swoje piwa wyłącznie tradycyjnymi metodami, bez użycia produktów odzwierzęcych, dlatego też weganie oraz wegetarianie mogą je spożywać bez obaw, zgodnie ze swoimi przekonaniami/ etyką.

Dziękujemy za Państwa uwagi, postaramy się w przyszłości zamieszczać więcej informacji co do składu i pochodzenia surowców oraz produktów stosowanych w trakcie procesu produkcji naszych piw.

Pozdrawiam w imieniu całego zespołu Browaru Fortuna,

Natalia Walczak

Witnica

Szanowni Państwo,

Pragnę poinformować, że przy produkcji  naszych piw nie stosujemy produktów odzwierzęcych. Jedynie pewną wątpliwość można mieć podczas procesu filtracji, który prowadzimy przez filtr ramowo-płytowy na ziemię okrzemkową, czyli zmielone okrzemki. Ta ziemia okrzemkowa służy jedynie jako filtrat i w żadnej ilości nie przedostaje się do piwa.

Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

Pozdrawiam,

Dorota Krawczyńska

 

Oraz odpowiedzi, które dostała Linda (my nadal czekamy):

Browar Pinta

thank you for your request. We do not use any animal ingreditens during breweing, fermenting, filtering or bottleing our beers known as PINTA. The only  „live” ingredients which we use are yeast 🙂

We use also malts (some of them are smoked), hops, pumpkins, oranges, curacao, cinamone, corriander,  juniper, rice flakes, oatmeal flakes and very good, crystal water.

Best regards,

Ziemowit Fałat
Ale Browar
Hi,
All of ourbeers,outside SweetCow (lactose)are 100%vegetarian.All areunpasteurizedandunfiltered, onlymalt,water,hops andyeast.Weuse intheseasonalbeers:coriander,bitter orangepeel, pumpkin,oakflakes, vanilla, ginger.:)

Kompania Piwowarska odpowiedziała Damianowi:
kompania piwowarska wegańskie