Aktualności, Jedzenie, Odpowiedzi

Odpowiedź od firmy Agros Nova

Nam jeszcze nie odpisali, ale Aneta wrzuciła na Facebooku maila, którego dostała:

Szanowna Pani,

Dziękujemy za maila. Na każde pytanie ze strony konsumentów staramy się odpowiadać na bieżąco, tak aby rozwiać wszelkie wątpliwości związane z naszymi produktami. Jeżeli chodzi o kwestię żelatyny – nie występuje ona w żadnym z naszych soków, nektarów ani napojów.

Jest to wyłącznie substancja pomocnicza używana w przygotowaniu koncentratu soków klarownych i po spełnieniu swojej roli całkowicie z niego usuwana poprzez filtrację.

Warto przy tym dodać, że proces klarowania jest standardowo stosowany w produkcji koncentratów soków owocowych i jest dokładnie regulowany przepisami prawa (na podstawie art. 2 punkt 4 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie jakości handlowej soków i nektarów owocowych z dnia 30 września 2003 r. ze zmianami).

Aktualnie jesteśmy w trakcie prac mających na celu wyeliminowanie żelatyny z procesu klarowania koncentratu. Jest to niestety proces złożony i czasochłonny. O jego wynikach poinformujemy bezpośrednio po zakończeniu prac.

Z poważaniem