Aktualności, Czas wolny, Jedzenie, Słowo na dziś, Wydarzenia

Marzec i kwiecień: podsumowanie WW

Pewien czas temu rzuciłam pomysł robienia dla Was comiesięcznej prasówki. Zamiast tego (ze względu na ilość materiałów) będę robiła podsumowania, w miarę możliwości comiesięczne. Na start będą dwa miesiące: marzec i kwiecień.

Działo się

Kwiecień zdecydowanie zdominował ogólnopolski Tydzień Weganizmu. W całym kraju odbywały się liczne happeningi, wykłady, pokazy filmowe i pokazy gotowania. Miałam okazję brać udział w kilku wydarzeniach w Warszawie i bardzo fajnie to wyszło 🙂

Lokalnie też się działo sporo, sprawdźcie chociażby jak wyglądał Tydzień Weganizmu w LublinieOpolu, Białymstoku  czy Bielsku-Białej.

Kilka relacji znajdziecie pod tymi linkami:

relacja Szpinakowej Wróżki

relacja Zielone Love

relacja Wegarni

Jeśli macie swoje, to podsyłajcie linki 🙂 A zdjęcia obejrzycie na FB Empatii, o tu.
Ponadto stowarzyszenie Otwarte Klatki rozpoczęło swoją kampanię Jak one to znoszą? Na stronie można obejrzeć materiały z hodowli kur jednego z dostawców sieci Kaufland oraz podpisać petycję do sieci w sprawie jajek „trójek”. I ściągnąć ebooka z bezjajecznymi przepisami. Za to z fajnymi babkami na okładce 😉

1503930_653133681426617_519242708_n

 

Nowe knajpy

W Poznaniu ruszył Wypas – wegańska knajpa z delikatesami i ofertą cateringową.

W Warszawie otworzyły się Kubek i Ołówek (wegetariańska kawiarnia z pyszną kawą), Mysa (wegetariańska kawiarnia, jeszcze nie byłam, ale podobno fajne miejsce, sprawdźcie recenzję I can’t believe it’s vegan), Gruszki Pietruszki (wegerestauracja z wegańskimi winami) i Wege Przemiana (przemieniona z lokalu z naleśnikami przy Kopernika). Przedpremierowo można było także pojeść w Vege Mieście.

Więcej nie znam. Co się w Waszych miastach i regionach dzieje?

Produkty

Producentem marca chyba został Marwit, dzięki wprowadzeniu na rynek wegańskich zup-krem w plastikowych pojemniczkach. Próbowałam – niezłe to, na pewno wygodne, a przede wszystkim ma bardzo porządny skład!

Zupy są w opakowaniach 500 ml i kosztują ok. 5 zł.

970733_740812615970112_3557552669453853709_n

 

 

Nie wrzucałam chyba na FB WW tego, ale moim drugim marcowym odkryciem są Fruktajle od Tymbarka: wieloowocowe koktajle, niektóre z dodatkami (np. zbożami lub wiórkami kokosowymi). Smaczne, tańsze niż smoothies no i do kupienia niemal wszędzie.

Kosztują ok. 2,5-3 zł.

file_52975160c75fc9376397189

 

Ale żeby było na co narzekać, obejrzyjcie nowości w USA (link podesłany przez Anetę, dzięki!). I obczajcie wege menu KFC z Indii.

 

Inne

Dwa nowe fanpejdże, które przykuły moją (i Waszą) uwagę:

1000 wegańskich info, których nie chcesz przegapić 

Zostałam weganką – czyli poradnik dla początkujących