Aktualności, Czas wolny, Książki

„Mamo, Tato – dlaczego nie jemy zwierząt?” – nowa książeczka dla dzieci

Kolejna książeczka po polsku, napisana z myślą o najmłodszych roślinożercach. Sprawdź, co znajdziesz w środku.

Głównym bohaterem „Mamo, Tato – dlaczego nie jemy zwierząt?” jest Leo – chłopiec, którego rodzina nie je mięsa, a który nie do końca zna i rozumie powody tej decyzji. Dzięki rozmowie z rodzicami dowiaduje się, co sprawiło, że wybrali dla siebie i swoich dzieci taką drogę życia.

Z opisu inicjatywy Ratujemy Świat – wydawcy „Mamo, Tato – dlaczego nie jemy zwierząt?”:

Kolejne strony książki prowadzą czytelnika krok po kroku przez różne aspekty wegetarianizmu, jak również weganizmu, wskazując dietę roślinną jako zdrową i pyszną alternatywę względem konsumpcji mięsa, jajek i produktów mlecznych, szczególnie tych pochodzących z produkcji przemysłowej. Mądre wybory żywieniowe –stanowiące meritum książki – zostały przedstawione nie tylko jako sposób odżywiania ale przede wszystkim kwestia etyczna związana z życiem i cierpieniem innych istot, środowiskiem naturalnym oraz sprawiedliwym podziałem pokarmu na planecie.

Pomimo trudnej tematyki i momentami smutnej, chwytającej za serce treści, książka prezentuje pełną nadziei wizję przyszłości, zachęcając młode pokolenie do podejmowania świadomych decyzji oraz aktywnego udziału w naprawie świata. Każdego dnia mamy bowiem wybór, czy wspieramy okrucieństwo, czy tworzymy nowy, lepszy świat, w którym podstawowe wartości to prawda i szacunek do życia.

Ważnym atutem książki są jej ilustracje – piękne i realistyczne, w ciekawy i wzruszający sposób oddają przesłanie lektury, pomagając czytelnikom w jej odbiorze.

Ta poruszająca książka jest również odpowiedzią na brak zrozumienia i tolerancji wobec wegetarian i wegan a zwłaszcza ich dzieci. Niestety to właśnie one są często wyśmiewane przez rówieśników, którzy robią to pod wpływem opinii zasłyszanych od innych osób. Ogólne niezrozumienie i mity związane z tym tematem przyczyniają się do powstawania przykrych konfliktów, postaw i osądów. Dlatego właśnie nadrzędnym celem publikacji jest rozjaśnienie tej tematyki zarówno małym jak i dużym czytelnikom!

 

Mamo, Tato - dlaczego nie jemy zwierząt?

Książeczkę możecie kupić m.in. na Wegarnia.pl