Lista wegańskich win

Wina, choć wytwarzane z roślin, mogą być niewegańskie lub nawet niewegetariańskie ze względu na substancje wykorzystywane podczas procesu filtrowania. Niewiele butelek posiada informacje na ten temat, więc wspólnymi siłami przygotujmy własny alkoniezbędnik weganina. Na stronie, tuż obok zakładki z browarami pojawiła się długo wyczekiwana lista wegańskich win.

Jeśli posiadacie jakiekolwiej informacje, które pozwoliłyby ją uzupełnić, przesyłajcie donosy wraz z odpowiedziami, które otrzmaliście na adres kontakt@wiecejweganskich.pl. W tej chwili czekam na odpowiedź od producentow cydru, więc mam nadzieję lada moment móc Was poinformować, co i jak z tym napojem. Informacje na temat tego, co może być niewegańskiego w alkoholu, znajdziecie przy liście wegańskich piw oraz w artykule na stronie ulicaekologiczna.pl.

Lista wegańskich win dostępnych m.in. w Tesco i Lidlu

Jak doniósł ktoś na FB, część win z listy Tesco dostępna jest także w sieci Auchan oraz Real.

 583236_73066553

Listę piw znajdziecie w zakładce Wegańskie browary

Wegańskie browary

 • Ja ostatnio zaczęłam trochę badać temat, jak czegoś konkretnego się dowiem, to dam znać. :)

 • Krzysztof Jankowski

  Polecam wina oznaczone symbolem „V”przyjazne dla wegan i wegetarian. (Fundacja Viva) Znak daje pewność, że na żadnym etapie produkcji nie były używane składniki pochodzenia zwierzęcego.
  http://vinex.pl/sprawdzone-wina-dla-wegetarian-i-wegan/

  • Julia Parka

   Znak nie zawsze wiąże się z prawdą – część firm używa znaczków Vivy i innych „certyfikatów” bezprawnie. To ogromny problem zwłaszcza jeśli chodzi o kosmetyki. A jeśli kosmetyki, to podejrzewam, że w spożywce też mogą być takie przypadki. Trzeba być bardzo ostrożnym ;c