Aktualności, Recenzje

Co warto zjeść w Mango Vegan?

Niedawno ekipa z Mango Vegan Street Food poprosiła mnie o przygotowanie subiektywnego zestawienia „the best of” z ich oferty. Oto co polecam:

 

1. FRYTKI

Czasy, gdy weganie na mieście żywili się frytkami z surówką, już za nami, ale teraz sporo miejscówek przegina w drugą stronę – w wegańskich knajpach nie ma frytek! Mango jest tu jednym z chlubnych wyjątków. I możecie się śmiać, że zaczynam od frytek, ale to naprawdę fajna sprawa wyjść ze znajomymi, którzy chcą zjeść coś konkretnego i móc wziąć frytki do podziału. No i keczup – w Mango serwują keczup z kolendrą, a musicie wiedzieć, że generalnie kolendrę toleruję tylko w kuchni gruzińskiej. A tu niespodzianka! Więc to jest naprawdę dobry keczup.

 

 

2. BURGER MORSKI

 

Chyba pierwsza rzecz, jaką zjadłam w Mango, niedługo po otwarciu rok temu. Od tamtej pory menu się rozrosło, Mango z Brackiej zyskało młodszego brata (Mango Powiśle, na Dobrej), ale i tak pozostaję wierna temu wyborowi. Fajne sosy, fajny kotlet, choć nie spodziewajcie się smaku fishburgera, bo nie o to w morskim chodzi. Burger podawany jest z sosem tzatziki i pastą tahini.

 

 

#burgerMorski #jaramsie #mangoStreetFood

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Więcej Wegańskich (@wiecejweganskich)

3. SAŁATKA MANGO

Jeśli macie ochotę na coś lżejszego, zawsze zostaje sałatka. Porcja jest naprawdę konkretna, więc wiele osób się naje samą sałatką. Co w środku? Szpinak, rukola, pomidorki, awokado, papryka, granat i – oczywiście – mango. Podane z octem balsamicznym.

#wegańska #rozpusta w @mangoveganwarsaw #więcejwegańskich #wiecejweganskich #instavegan #instaWarsaw #Bracka #cojedząweganie   Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Więcej Wegańskich (@wiecejweganskich)

Pełne menu możecie sprawdzić na mangovegan.pl

P.S. Do Mango możecie przyjść z psem, a do tego lokal bierze udział w kampanii Roślinniejemy.

2547_1697564573857749_1926578394380170625_n

Wpis powstał w ramach współpracy z Mango, ale zapewniam, że recenzja zawiera wyłącznie moją subiektywną opinię. Bywam tam od otwarcia i przegląd menu przygotowałam w oparciu o rok gastrodoświadczeń na Brackiej 🙂