Aktualności, Aktywizm, Jedzenie, Odpowiedzi

Afera Biedragate

Kto, co, jak, gdzie, kiedy i – co najważniejsze – CO DALEJ?

Zaczynając od początku: kilka dni temu, na tablicy WW pojawił się post z pytaniem o dostępność biedronkowego mleka. W odpowiedziach pisaliście, że problem z dostaniem napojów sojowych trwa od pewnego czasu, w dodatku w niemal całej Polsce. Wśród komentarzy pojawił się wpis prowadzącej Wegańskie Pyszności: ktoś dostał wiadomość, że zarząd Biedronki wycofał mleko i nie planuje go wprowadzić ponownie. Zaczęła się panika, zbieranie zapasów po okolicznych sklepach (moje ok. 10 l mleka pozdrawia z lodówki), wysyłanie maili i czekanie na potwierdzenie info. Niektórzy z Was nawet dzwonili na infolinię Biedry. I co? I w sumie nic – część dostała potwierdzenie, że zarząd postanowił wycofać mleko, nie wiadomo co dalej. Części powiedziano (lub odpisano), że produkt normalnie jest dalej, widocznie chwilowo zabrakło, trzeba pytać… Mało to spójne, dość nielogiczne. A jeszcze pojawiły się głosy, że co roku w okolicach lata są takie problemy z dostawami…

935921_86011936

My dostaliśmy taką odpowiedź:

Szanowni Państwo
W imieniu Dyrekcji firmy Jeronimo Martins Polska S.A. pragniemy podziękować za kontakt z Biurem Obsługi Klienta sieci sklepów Biedronka.  Chcielibyśmy poinformować, że napoje sojowe znajdują się obecnie w stałej ofercie sieci sklepów Biedronka. Powodem niemożności znalezieniaproduktu mógł być chwilowy ich brak, za co przepraszamy. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje się nie powtarzały. Zachęcamy także do zwrócenia się o pomoc w podobnych sytuacjach do personelu sklepu.

Odpowiadając na drugą część Państwa zgłoszenia informujemy że Państwa uwagi zostały przekazane do osób odpowiedzialnych za asortyment w naszych sklepach. Sieć sklepów Biedronka opracowuje razem ze swoimi partnerami handlowymi unikalne rozwiązania dla Klientów. Wyjściowym punktem w tworzeniu naszej oferty są potrzeby i oczekiwania naszych Klientów, które uważnie analizujemy, jak również możliwości producentów oraz dostępne na rynku rozwiązania. Staramy się, by oferta smaków w naszych produktach zawierała te, które nasi klienci lubią najbardziej. Dodamy, że dostosowując się do oczekiwań Klientów, sieć sklepów Biedronka stale wprowadza do oferty innowacyjne produkty, nowe smaki i składniki oraz nowe opakowania.Informacje o naszej aktualnej ofercie i nowościach można uzyskać na stronie www.biedronka.pl i w naszych gazetkach promocyjnych.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Z poważaniem
Biuro Obsługi Klienta

 

Po mojemu: nic konkretnego. Ale fajnie, że w ogóle odpisali coś więcej niż ctrl+C, ctrl+V. Pytanie, co z tego wyniknie dalej. Tak naprawdę jest kilka wersji: chcieli wycofać, ale miliard maili od weg*an ich powstrzymał (wariant bardzo optymistyczny, bo zakłada, że nasze zdanie się liczy;) ); nie chcieli wycofać, są problemy z dostawą, a przez jakiś szum komunikacyjny pojawiło się info o wycofaniu; rozważali wycofanie i dlatego wstrzymali dostawy, ale zmienili zdanie, niezależnie od maili od nas; sprawdzali reakcję na braki (uuu, teoria spiskowa!). Bez względu na to, jaka jest prawda, zachęcam Was bardzo: piszcie też do Biedronki listy pochwalne 🙂 Kilkadziesiąt maili o treści „bardzo mnie cieszy, że to jednak były tylko plotki” naprawdę pokazuje, że miłość do napojów Golden Soya nie została wykreowana na potrzeby mailingu 😉 No i zwiększa szanse na wprowadzenie innych tego typu produktów.

W ogóle mleko z Biedronki jest chyba takim symbolicznym produktem – pierwszym mlekiem marki własnej w Polsce. Ktoś wie, od kiedy jest na rynku? W sumie może napiszę do nich i dopiszę 🙂

A na koniec łapcie linki do tekstów o biedronkowym mleku (jeśli znacie jakieś ciekawe recenzje lub coś – podsyłajcie):

Alpro vs. Golden Soya – recenzja Al’s Kitchen

Biedromleko na blogu Wegańskich Pyszności (opinie)